Log in
  1. Home
  2. Apartments
  3. Odense
  4. 5 rooms
  5. Odense C
6 hours ago
5 room apartment of 156 m²
Bredstedgade, 5000 Odense, Odense C - 3rd floor
Monthly net rent
10.890
kr
10.890 kr.
Utilities
3.000 kr.
Move-in price
46.560 kr.

Available from
1 June 2026
Rental period
Unlimited
Do you need a loan?

6 hours ago

Bredstedgade - 156 m²

I en yderst flot og velholdt ejendom, beliggende kun få minutters gang fra Odense Banegårds Center samt det attraktive Skibhuskvarteret, udlejes denne store og charmerende 5-værelses lejlighed på hele 156 m², beliggende på 3. sal. Lejligheden byder på en rummelig entré med adgang til 3 gode soveværelser. Derudover får du en stor og lys stue samt adgang til endnu et stort værelse, som kan anvendes som soveværelse, kontor eller ekstra opholdsrum. Det store og lækre køkken fremstår moderne og funktionelt med alle hårde hvidevarer, herunder opvaskemaskine. Hertil kommer et praktisk viktualierum med både vaskemaskine og tørretumbler. Badeværelset er udført med flotte fliser og bruseniche i et stilrent design. Lejligheden har smukke afhøvlede gulve, dørtelefon og masser af charmerende detaljer, som understreger boligens særlige atmosfære. En yderst attraktiv og rummelig bolig med en fantastisk central beliggenhed i hjertet af Odense. Leje pr. mdr. kr. 10.890,00 + varme kr. 2.500,00 + vand kr. 500,00. Depositum kr. 32.670,00.

About property

Property type
Apartment
Size
156 m²
Rooms
5
Floor
3rd

Available from
1 June 2026
Monthly net rent
10.890 kr.
Utilities
3.000 kr.
Deposit
32.670 kr.
Prepaid rent
0 kr.
Move-in price
46.560 kr.
Do you need a loan?
Creation Date
19/05/2026
Listing-id
5324928
Search Agent
Your search:
Odense, Odense C, Apartments
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
More than 1000 ads
Last active: Today
Profile created: 23 years ago
Monthly net rent
10.890
kr
10.890 kr.
Utilities
3.000 kr.
Move-in price
46.560 kr.

Available from
1 June 2026
Rental period
Unlimited
Landlord online today
Search Agent
Your search:
Odense, Odense C, Apartments
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
More than 1000 ads
Last active: Today
Profile created: 23 years ago
Landlord online today
Monthly net rent
10.890
kr

Other results in Odense

Free contact
5 rm. apartment of 150 m²
Odense C, Pjentedamsgade
12.500 kr.5 days ago

Popular search terms

All in Apartments
GET APP
Google Play
SUPPORTRent out a roomMoving inspectionSublease contractSublet a rental propertyCustomer supportTerms and conditions
SOCIAL MEDIA
GET APP
Google Play