Denne skønne 4-værelses lejlighed ligger i dette flotte, nye og markante byggeri med en attraktiv placering i Københavns Sydhavn, et område i rivende udvikling.
Ejendommen
Ejendommen består af tre karréer med lejligheder i størrelser fra 1 til 5 værelser, så der er en bolig for alle uanset livssituation. Facaden er opført i smukke lyse sten med flotte detaljer, og de grønne gårdrum skaber hyggelige fællesarealer.
Derudover tilbyder ejendommen en lang række attraktive faciliteter.
P-kælder
Cykelparkering
Depotrum
Store fælles tagterrasser
Orangeri på taget
Fællesrum med køkken
Boligen
Lejligheden er lys og veldisponeret med parketgulve i egetræ og gulvvarme. Det klassiske hvide Invita-køkken er udstyret med alle nødvendige hårde hvidevarer.
Badeværelset er beklædt med store fliser på både gulv og i brusenichen og har gulvvarme, vaskesøjle samt opbevaring under vasken.
Lejligheden indeholder:
Entré med skab til overtøj
Lyst badeværelse med vaskesøjle
Stue og køkken i ét åbent rum med adgang til altan
Flot hvidt køkken med alle hårde hvidevarer
Tre gode værelser med skabe, heraf to mindre værelser og ét større værelse
Praktisk information
Depotrum i kælderen medfølger uden beregning, og p-plads i ejendommens p-kælder kan lejes for 750 kr. pr. måned.
Ét husdyr kan tillades efter nærmere aftale med udlejer.
Lejer må ikke være registreret i RKI.
OBS! Lejemålet er uopsigeligt de første 9 måneder.
Alle fotos er fra tidligere prøveboliger i ejendommen.
Området
Metroen i Sydhavnen har stop ved Mozarts Plads, som ligger blot få minutters gang fra Køhlers Have. Derudover er der nem adgang til motorvejsnettet for bilister.
Kontakt os for mere information eller for at aftale en fremvisning.