På en attraktiv placering i Frederikssund ligger Rådhusvænget, som netop nu kan slå dørene op for flere lejemål med en ubegrænset lejeperiode. Her får man en attraktiv beliggenhed tæt ved fjorden og alle hverdagens bekvemmeligheder.
Området byder på naturskønne omgivelser med blot en spadseretur til fjorden, som har flere gode vandre- eller cykelruter ad Fjordstien, og ydermere frister den nærliggende skov, ligeledes til afslappende gåture efter en dag på farten. Endvidere er der få hundrede meter til indkøbsmuligheder, ligesom der er gåafstand til Frederikssund Centrum med blandt andet Sillebroen shoppingcenter, som har et væld af lækre spisesteder, butikker og en biograf. Endelig tilgodeses pendleren med bekvem afstand til S-togstationen med mange afgange til København, der således kan nås på omtrent tre kvarter.
Omkring boligkomplekset strækker sig betagende arealer, som i sommerhalvåret bliver det naturlige omdrejningspunkt. Udeområdet er nydeligt anlagt med alsidig beplantning og fungerer som et grønt åndehul med pavilion og bordebænkesæt.
Lejlighederne byder på en god rumfordeling, hvor enhver kvadratmeter er udnyttet til perfektion, og således egner sig fortrinligt til såvel singlen som parret. De fremstår yderst velholdte, og de har brede vinduespartier, der sikrer at dagslyset strømmer ubesværet ind. Derudover forlænger de overdækkede altaner sommeren betragteligt, og nogle af dem har endda udsigt til fjorden, så langt øjet rækker.
OBS! Billeder, plantegning og tekst er vejledende og kan afvige fra boligens faktiske forhold.
Hvis du er registreret i RKI kan vi desværre ikke tilbyde dig lejligheden. Dette kontrolleres ved udarbejdelse af lejekontrakt.