Her udlejes denne store og moderne 3-værelses lejlighed, beliggende i det attraktive og nyopførte boligområde
– kun få minutters gang fra Esbjergs centrum.
Lejligheden byder på en funktionel entré, der åbner op til et lyst og rummeligt køkken-alrum med integrerede hårde hvidevarer og direkte adgang til en altan. Her er der god plads til både spisebord og hyggelig sofahjørne.
Herudover indeholder lejligheden to gode værelser, hvoraf det ene er indrettet med et praktisk og stilfuldt walk-in closet. Badeværelset er også flot og moderne med både vaskemaskine og tørretumbler, hvilket gør hverdagen ekstra bekvem.
Ejendommen er naturligvis udstyret med elevator for nem adgang. Schaubparken byder på et indbydende og velanlagt gårdrum med bl.a. overdækket cykelparkering, legeplads og hyggelige bord-/bænkesæt. Her kan du nyde en kop kaffe i solen, spise middag med vennerne eller fordybe dig i en god bog. De flotte orangerier forlænger sommerstemningen og giver ekstra charme til området.
Der er mulighed for at leje en parkeringsplads og mulighed for at lade elbilen op.
BEMÆRK: Billederne er fra et lign lejemål.