Attraktiv 2-værelses stuelejlighed beliggende i et roligt område centralt i Esbjerg, tæt på gågaden, Musikhuset, Esbjerg Bypark og byens mange muligheder.
Lejligheden er i øjeblikket under en omfattende renovering og bliver moderniseret med helt nyt køkken, nyt badeværelse og nye trægulve, så boligen fremstår lys, indbydende og tidssvarende ved indflytning.
Som en del af renoveringen fjernes væggen mellem køkkenet og stuen, hvilket skaber et åbent og rummeligt køkken-alrum, hvor dagslyset får mulighed for at strømme gennem lejligheden. Den åbne indretning giver boligen en moderne og luftig atmosfære med en naturlig sammenhæng mellem køkken og opholdsrum.
Lejligheden indeholder desuden entré, rummeligt soveværelse med skabsvæg samt et nyt badeværelse med bruseniche og vaskemaskine. Det nye køkken bliver indrettet med moderne elementer og opvaskemaskine.
Til lejligheden hører eget depotrum samt adgang til et attraktivt fælles gårdmiljø og cykelskur.
Bemærk: Da lejligheden er under renovering foreligger der ikke billeder af boligen.
Husdyr er ikke tilladt. Der er gode parkeringsmuligheder ved ejendommen.
Kontakt os gerne for yderligere information eller for at aftale en fremvisning.
Landlord online today
Monthly net rent
7.450kr