Log in
  1. Home
  2. Apartments
  3. Aarhus
  4. 3 rooms
  5. Risskov
  6. Møllevangen
Floor plan
27 March
3 room apartment of 93 m²
Broloftet, 8240 Aarhus, Risskov - 2nd floor
Monthly net rent
13.027,75
kr
13.027,75 kr.
Utilities
567 kr.
Move-in price
65.705,75 kr.

Available from
1 July 2026
Rental period
Unlimited
Do you need a loan?

27 March

Lyse og lækre lejeboliger med udsigt i Broloftet

De attraktive lejligheder i Risskov Brynet ligger tæt på både skøn natur og det pulserende byliv, og flere af dem byder på den smukkeste udsigt over Aarhusbugten, midtbyen og Mols Bjerge. I første parket til udsigten over Aarhusbugten ligger de mere eksklusive villalejligheder med op til fem værelser, ekstra badeværelse og egen tagterrasse i de øverste penthouselejligheder. Risskov Brynet byder dermed på lejligheder med alt fra to til fem værelser, så uanset om du er en del af en børnefamilie, et par eller er studerende, er der en ideel bolig til dig. Obs. plantegninger og arealer er vejledende og uden ansvar.

About property

Property type
Apartment
Size
93 m²
Rooms
3
Floor
2nd

Available from
1 July 2026
Monthly net rent
13.027,75 kr.
Utilities
567 kr.
Deposit
39.083,25 kr.
Prepaid rent
13.027,75 kr.
Move-in price
65.705,75 kr.
Do you need a loan?
Creation Date
27/03/2026
Listing-id
5613644
Search Agent
Your search:
Aarhus, Risskov, Møllevangen, Apartments
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
More than 300 ads
Last active: 29 days ago
Profile created: 5 years ago
Monthly net rent
13.027,75
kr
13.027,75 kr.
Utilities
567 kr.
Move-in price
65.705,75 kr.

Available from
1 July 2026
Rental period
Unlimited
Search Agent
Your search:
Aarhus, Risskov, Møllevangen, Apartments
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
More than 300 ads
Last active: 29 days ago
Profile created: 5 years ago
Monthly net rent
13.028
kr

Other results in Aarhus

4 rm. apartment of 111 m²
Aarhus C, Marselis Boulevard
13.400 kr.9 hours ago
4 rm. townhouse of 110 m²
Hasselager, Elmehusene
12.450 kr.9 hours ago
Free contact
3 rm. apartment of 87 m²
Aarhus N, Thomas Windings Gade
11.000 kr.5 days ago

Popular search terms

All in Apartments
GET APP
Google Play
SUPPORTRent out a roomMoving inspectionSublease contractSublet a rental propertyCustomer supportTerms and conditions
SOCIAL MEDIA
GET APP
Google Play

Dansk