Delevenlig lejlighed tæt på Uni.
2-vær. lejlighed godt beliggende i Aarhus N. Her er afstanden kort til både midtbyen, Universitetet og Handelshøjskolen. Lejligheden er oplagt til to venner eller kæresteparret.
Du bydes indenfor i en entré i åben forbindelse med køkken. Herfra er der adgang til lejlighedens øvrige rum. Stuen/vær. er lys og hyggelig, og her er er plads til både opholdsafdeling samt spiseplads, men kan også bruges som ekstra soveværelse. Køkkenet fremstår med pæne hvide HTH elementer med alt i integrerede hårde hvidevarer. Fra køkkenet er der adgang til dejligt, stort badeværelse med separat bruseniche samt niche med plads til vaskesøjle.
Desuden soveværelse med et godt lysindfald ud mod svalegang. Her er god plads til både garderobeskab, dobbeltseng og skrivebord. Fra stuen er der udgang til den meget store overdækkede altan, hvor du både kan sidde og nyde solen eller sidde i tørvejr, hvis regnen falder.
Fotos er fra en helt identisk nabolejlighed.