Kun 7 km fra Aarhus C og tæt på hyggelige Tilst med indkøbsmuligheder og foreningsliv, finder du Tulipanhusene og denne eftertragtede 3-værelses lejlighed, som er perfekt som delelejlighed mellem to venner eller til dig, der gerne vil have ekstra plads.
Alle kvadratmeter er optimalt udnyttet og lejligheden indeholder:
• Centralt beliggende køkken-alrum og stue i ét
• To regulære værelser, begge med udgang til boligens solfyldte terrasse
• Badeværelse med bruseniche og væghængt toilet
Overalt i lejligheden er der gulvvarme og ved indflytning medfølger alt i hårde hvidevarer.
Lejligheden ligger som en del af den nyopførte bebyggelse Tulipanhusene med grønne fællesarealer og en adresse i Aarhus N tæt på naturen og kun 7 km fra Aarhus C.
Ejendommen byder derudover på følgende faciliteter:
• Mulighed for at holde husdyr
• Gratis parkering med el-ladestandere
• Gardinpakke med hvide rullegardiner
• Eget skur
• Fjernvarme - ejendommen er energimærke A
• Supercykelsti lige udenfor døren
På grund af det optimale forhold mellem brutto- og nettoareal, hvor der ikke fragår mange kvadratmeter til trappearealer og lignende, er lejligheden noget mere rummelig end andre lejeboliger med samme bruttoareal.
Indflytningspris: 2 måneders depositum og 0 kr. i forudbetalt leje.
Forbrug aflæses af lejer og er ikke inkl. i huslejen.
Lejeaftaler indgås kun med ansøgere uden registrering i RKI.
Lyder det som noget for jer? Så kontakt os allerede i dag for at aftale en fremvisning.
Husk også at undersøge om I kan få boligstøtte (boligsikring). I kan se, om I er berettiget til boligstøtte hos Udbetaling Danmark.