Log in
  1. Home
  2. Apartments
  3. Aarhus
  4. 2 rooms
  5. Egå
  6. Egå Bro
4 hours ago
2 room apartment of 52 m²
Brobjerg Parkvej, 8250 Aarhus, Egå - Ground floor
Monthly net rent
6.600
kr
6.600 kr.
Utilities
830 kr.
Move-in price
47.030 kr.

Available from
1 August 2026
Rental period
Unlimited
Do you need a loan?

4 hours ago

2-værelses lejlighed tæt på natur, by og vand

Lejligheden er en lys og veldisponeret 2-værelses lejlighed på 52 m² beliggende i Brobjergparken i Egå. Lejligheden indeholder entré, opholdsrum/stue, soveværelse, køkken og badeværelse. Planløsningen er enkel og funktionel, og boligen egner sig godt til én person eller et par, der ønsker en overskuelig lejlighed i rolige omgivelser. Der er adgang til fælles vaskemaskine og tørretumbler i kælderen. Derudover er der gode parkeringsmuligheder og grønne fællesarealer omkring ejendommen. Beliggenheden giver nem adgang til både Aarhus, Egå, Risskov, indkøb, offentlig transport og de naturskønne områder ved kysten.

About property

Property type
Apartment
Size
52 m²
Rooms
2

Available from
1 August 2026
Monthly net rent
6.600 kr.
Utilities
830 kr.
Deposit
19.800 kr.
Prepaid rent
19.800 kr.
Move-in price
47.030 kr.
Do you need a loan?
Creation Date
22/05/2026
Listing-id
5633421
Search Agent
Your search:
Aarhus, Egå, Egå Bro, Apartments
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
2 advertisements
Last active: 22 hours ago
Profile created: 5 years ago
Monthly net rent
6.600
kr
6.600 kr.
Utilities
830 kr.
Move-in price
47.030 kr.

Available from
1 August 2026
Rental period
Unlimited
Search Agent
Your search:
Aarhus, Egå, Egå Bro, Apartments
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
2 advertisements
Last active: 22 hours ago
Profile created: 5 years ago
Monthly net rent
6.600
kr

Other results in Aarhus

Free contact
2 rm. apartment of 56 m²
Aarhus N, Jørgen Clevins Gade
7.800 kr.17 February

Popular search terms

All in Apartments
GET APP
Google Play
SUPPORTRent out a roomMoving inspectionSublease contractSublet a rental propertyCustomer supportTerms and conditions
SOCIAL MEDIA
GET APP
Google Play

Dansk