Log in
  1. Home
  2. Apartments
  3. Aarhus
  4. 5 rooms
  5. Aarhus N
  6. Trøjborg
Yesterday
5 room apartment of 165 m²
Otte Ruds Gade, 8200 Aarhus, Aarhus N - 1st floor
Monthly net rent
22.000
kr
22.000 kr.
Utilities
1.600 kr.
Move-in price
111.600 kr.

Available from
1 August 2026
Rental period
Unlimited
Do you need a loan?

Yesterday

Stor delevenlig lejlighed på attraktive Trøjborg – perfekt til bofællesskab.

Drømmer du og dine venner om at bo sammen i et rummeligt og hyggeligt bofællesskab? Så er denne 5-værelses lejlighed på hele 165 m² måske noget for jer. Lejligheden er ideel til op til 5 personer og byder på gode fællesarealer samt en praktisk planløsning. Det store køkken er udstyret med alle nødvendige hårde hvidevarer, og boligen har desuden hele 2 store badeværelser, hvilket gør hverdagen nemmere, når man bor flere sammen. I lejligheden findes også både vaskemaskine og tørretumbler. Boligen har egen trappeindgang med tilhørende depotrum, perfekt til opbevaring af overtøj, sko og andre praktiske ting. Lejligheden er beliggende på det populære Trøjborg – et af Aarhus’ mest eftertragtede kvarterer – tæt på indkøb, offentlig transport, grønne områder samt Trøjborgs mange hyggelige caféer, specialbutikker og biograf. Lejemålet er tidsbegrænset frem til den 30. juni 2029.

About property

Property type
Apartment
Size
165 m²
Rooms
5
Floor
1st

Available from
1 August 2026
Monthly net rent
22.000 kr.
Utilities
1.600 kr.
Deposit
66.000 kr.
Prepaid rent
22.000 kr.
Move-in price
111.600 kr.
Do you need a loan?
Creation Date
20/05/2026
Listing-id
5446478
Search Agent
Your search:
Aarhus, Aarhus N, Trøjborg, Apartments
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
More than 1000 ads
Last active: Today
Profile created: 20 years ago
Monthly net rent
22.000
kr
22.000 kr.
Utilities
1.600 kr.
Move-in price
111.600 kr.

Available from
1 August 2026
Rental period
Unlimited
Landlord online today
Search Agent
Your search:
Aarhus, Aarhus N, Trøjborg, Apartments
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
More than 1000 ads
Last active: Today
Profile created: 20 years ago
Landlord online today
Monthly net rent
22.000
kr

Other results in Aarhus

5 rm. apartment of 142 m²
Aarhus C, Guldsmedgade
21.500 kr.4 May

Popular search terms

All in Apartments
GET APP
Google Play
SUPPORTRent out a roomMoving inspectionSublease contractSublet a rental propertyCustomer supportTerms and conditions
SOCIAL MEDIA
GET APP
Google Play

Dansk