3-værelses lejlighed på 105 m² i Åbyhøj med egen have og parkering – korttidsudlejning
📍 Tousvej, st., 8230 Åbyhøj
Leder du efter en lys og velindrettet bolig tæt på Aarhus C? Så er denne flotte stuelejlighed på 105 m² i attraktive Åbyhøj måske dit næste hjem.
Lejligheden udlejes som korttidsleje fra 1. september 2026 til 1. juni 2027, med mulighed for dialog om den endelige fraflytningsdato.
Lejligheden:
Boligen har en gennemtænkt planløsning med et stort og lyst køkken-alrum i åben forbindelse med stuen, som danner rammen om både hverdagsliv og hyggelige aftener.
Der er to gode værelser, hvoraf det største med fordel kan indrettes som kombineret soveværelse og hjemmekontor. Har du behov for en ekstra opdeling, giver rummets størrelse mulighed for at skabe en separat arbejds- eller soveplads, eksempelvis med et gulv-til-loft-gardin.
Det rummelige badeværelse er udstyret med vaskesøjle med både vaskemaskine og tørretumbler.
Fra stuen er der adgang til en privat have, hvor du kan nyde solen, grille eller slappe af i rolige omgivelser. Derudover følger en privat parkeringsplads, så du altid har en fast plads til bilen.
Beliggenhed:
Lejligheden ligger i et roligt og attraktivt kvarter i Åbyhøj med kort afstand til både natur og Aarhus centrum.
Ca. 3,5 km til Aarhus C og Aarhus H – nemt på cykel.
Busstoppested ca. 300 meter fra boligen med hyppige afgange til centrum.
Tæt på flere uddannelsesinstitutioner.
Gode indkøbsmuligheder inden for 1 km, herunder Netto og Coop 365.
Kort afstand til Brabrandstien, Eskelunden og andre grønne områder med gode muligheder for gå-, løbe- og cykelture.
Husdyr frabedes.
Billeder og fremvisning:
Der kommer indvendige billeder snarest.
Har lejligheden fanget din interesse, er du meget velkommen til at kontakte os for spørgsmål eller for at aftale en fremvisning.
Kontakt:
Mathilde
📞(opkald eller SMS)