Suensonsgade 20 - 1. th. Lejligheden på 79 kvm. og rummer en stor stue med tilhørende værelse, som kan lukkes af for at få et ekstra værelse, soveværelse med stort indbygget garderobeskab, nyer badeværelse med seperat brus og toilet. Nyer køkken med vaskemaskine, gaskomfur og køle-fryseskab. Til lejligheden høre der både et loft- og kælderrum med. Der er en velfungerende vaskekælder, samt et aflåst cykelskur. Området byder på rigtig fine parkeringsforhold.
Her bor du med fjordkig lige ved lystbådhavnen - det grønne område fjordmarken, friluftsbadet og ikke mindst det populære Streetfood.
Der er gåafstand til svømmehal, bus- og togforbindelser og flere indkøbsmuligheder. Aalborg centrum er under en kilomet væk.