Log in
  1. Home
  2. Apartments
  3. Aalborg
  4. 2 rooms
  5. Aalborg
Floor plan
8 hours ago
2 room apartment of 66 m²
Sjællandsgade, 9000 Aalborg, Aalborg - 1st floor
Monthly net rent
5.195
kr
5.195 kr.
Utilities
1.125 kr.
Move-in price
21.905 kr.

Available from
1 July 2026
Rental period
Unlimited
Do you need a loan?

8 hours ago

2 værelses lejlighed på Sjællandsgade i Aalborg udlejes

Lejligheden har flotte lyse trægulve, hvidmalede lofter og vægge samt lyst inventar i køkkenet og på badeværelset. Husdyr kan tillades ved godkendelse af udlejer. Der hører et lækkert og velholdt gårdmiljø til ejendommene, ligesom at alle lejligheder bortset fra stuelejlighederne har altan. Der hører depotrum til alle lejligheder på loftet, og derudover eget aflåst cykelskur i baggården. Der er ydermere fælles vaskeri i kælderen med både vaskemaskine og tørretumbler. Ejendommene har en viceværtsordning, ligesom at der regelmæssigt bliver vasket trapper, skiftet måtter i indgangspartiet og pudset vinduer i opgangene. Kort sagt så bliver der sørget for, at lejerne i disse ejendomme færdes i velholdte omgivelser.

About property

Property type
Apartment
Size
66 m²
Rooms
2
Floor
1st

Available from
1 July 2026
Monthly net rent
5.195 kr.
Utilities
1.125 kr.
Deposit
15.585 kr.
Prepaid rent
0 kr.
Move-in price
21.905 kr.
Do you need a loan?
Creation Date
12/05/2026
Listing-id
5629695

Aalborg, Aalborg, Apartments
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
More than 1000 ads
Last active: Today
Profile created: 6 years ago
Monthly net rent
5.195
kr
5.195 kr.
Utilities
1.125 kr.
Move-in price
21.905 kr.

Available from
1 July 2026
Rental period
Unlimited
Landlord online today
Search Agent
Your search:
Aalborg, Aalborg, Apartments
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
More than 1000 ads
Last active: Today
Profile created: 6 years ago
Landlord online today
Monthly net rent
5.195
kr

Other results in Aalborg

Free contact
3 rm. apartment of 70 m²
Aalborg, Dalgasgade
5.995 kr.27 November

Popular search terms

All in Apartments
GET APP
Google Play
SUPPORTRent out a roomMoving inspectionSublease contractSublet a rental propertyCustomer supportTerms and conditions
SOCIAL MEDIA
GET APP
Google Play