Log in
  1. Home
  2. Apartments
  3. Aalborg
  4. 2 rooms
  5. Aalborg
2 hours ago
2 room apartment of 60 m²
Herluf Trolles Gade, 9000 Aalborg, Aalborg - Ground floor
Monthly net rent
5.295
kr
5.295 kr.
Utilities
750 kr.
Move-in price
27.225 kr.

Available from
1 August 2026
Rental period
Unlimited
Do you need a loan?

2 hours ago

Lys og hyggelig toværelses i Vestbyen

✨ Lys 2-værelses lejlighed i Vestbyen ✨ I Herluf Trolles Gade i Aalborgs populære Vestby finder du denne skønne og lyse lejlighed 🌊 Beliggenheden er ideel – tæt ved fjorden, lystbådehavnen, Aalborg Streetfood, indkøb, offentlig transport 🚋 og meget mere. Lejligheden indeholder: Entré/fordelingsgang Stor, lys stue ☀️ Dejligt soveværelse med god plads Køkken med hvidevarer og god skabsplads (mulighed for installation af opvaskemaskine) 🍳 Badeværelse med rummelig bruseniche 🚿 📦 I kælderen er der depotrum samt fælles, rigtig pænt brugerbetalt vaskeri. 🎨 Lejligheden overtages nymalet. 🏢 Ejendommen har nye flotte vinduer og en pæn, nymalet opgang. 🐾 Mindre husdyr tilladt efter aftale 🚭 Rygning i lejemålet ikke tilladt 📱 Husk at oplyse mobilnummer ved henvendelse.

About property

Property type
Apartment
Size
60 m²
Rooms
2

Available from
1 August 2026
Monthly net rent
5.295 kr.
Utilities
750 kr.
Deposit
15.885 kr.
Prepaid rent
5.295 kr.
Move-in price
27.225 kr.
Do you need a loan?
Creation Date
22/05/2026
Listing-id
5255949
Search Agent
Your search:
Aalborg, Aalborg, Apartments
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
More than 500 ads
Last active: Today
Profile created: 20 years ago
Monthly net rent
5.295
kr
5.295 kr.
Utilities
750 kr.
Move-in price
27.225 kr.

Available from
1 August 2026
Rental period
Unlimited
Landlord online today
Search Agent
Your search:
Aalborg, Aalborg, Apartments
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
More than 500 ads
Last active: Today
Profile created: 20 years ago
Landlord online today
Monthly net rent
5.295
kr

Other results in Aalborg

Free contact
2 rm. apartment of 58 m²
Aalborg, Himmerlandsgade
5.269 kr.3 days ago

Popular search terms

All in Apartments
GET APP
Google Play
SUPPORTRent out a roomMoving inspectionSublease contractSublet a rental propertyCustomer supportTerms and conditions
SOCIAL MEDIA
GET APP
Google Play