På 1. salen i den gamle skrædderbolig fra 1928, centralt i Ølstykke stationsby, finder du denne 2 værelses lejlighed.
Lejligheden har fordelingsentre med adgang til badeværelse med brus og plads til vaskemaskine. Derudover soveværelse og for enden af gangen findes den kombinerede stue og køkken.
I alle rum i lejligheden er dejlige tagvinduer, som giver et godt lysindfald.
De fritlæggende bjælker i stuen og åbent til kip giver en virkelig god rummelighed i stuen.
Lejligheden er opvarmet med luft/luft varmepumpe der afregnes over el-forbruges. El-forbrug afregnes efter forbrug med udlejer, og der betales á conto samme med huslejen.
Til lejligheden hører et depotrum på ca. 4 m2, samt adgang til fælles parkeringsplads og en lille have med plads til grille og hygge om sommeren.
Ejendommen er centralt beliggende i Ølstykke stationsby, ca. 400m fra s-togsstationen (linie H og C mod København og Frederikssund, samt busforbindelse til bl.a. Roskilde og Hillerød).
Derudover gode indkøbsmuligheder med både Rema 1000 og Fakta/365 samt flere restauranter, apotek, fitness og frisører.