|
Annoncen for lejeboligen med denne beskrivelse er ikke længere aktiv.
Du kan til højre på siden finde tilsvarende lejeboliger i Aalborg.
Hej,
vi er 3 fyre og en pige på 23, 28 og 30 år der søger en ny roomie fra den 01.03 til vores 160 m2 store lejlighed i Aalborg centrum.
Lejligheden ligger på Nørregade i nærheden af Nordkraft og med udsigt over Limfjorden Der er indkøbsmugligheder (Netto, Føtex) lige foran døren og kun kort vej til Nytorv, Boulevarden og Jomfru Ane gade (ca. 10 min til fods)
I lejligheden er der et badeværelse med vaskemaskine og tørretumbler og et stort blåt køkken/alrum med komfur/ovn, opvaskemaskine og stort køkkenbord. Det er en rygerlejlighed.
Huslejen er inkl. ALT. Vand, varme, el, stofa, internet ect.
Vi er et ret socialt bofællesskab, som gerne hygger sammen eller går til fest.
Det ville være dejligt hvis du også er en udavent person, som gider at lave noget sammen med os, men selvfølgelig bliver det også respekteret hvis man vil være for sig selv.
Vi glæder os til at møde dig
hilsen
Anders, Jens, Søren og Annika
|